Stiri Ziare Locale Ineul rămâne cu 25 de minute bune pe „Iuliu Bodola”, Bihorul e și matematic prima după sezonul regular! Sculici: „Nu există termen de comparație”

Polii clasamentului în seria a 8-a a Ligii a III-a s-au atras în primul meci oficial al anului, iar liderul FC Bihor nu a avut nicio problemă cu „lanterna roșie” din Ineu. Diferența s-a făcut încă din prima repriză, când a fost un adevărat asalt la poarta lui Merșca, dar și trei goluri pentru cei aproximativ două mii de spectatori veniți pe „Iuliu Bodola”, unde s-a refăcut și gazonul folosit în exces în anotimpul ploios de orădeni, UTA și chiar și Pecica. Gazdele au mai apăsat pe accelerator în ultimul sfert de oră, când tabela s-a oprit la 5-1!…