Lucrările de reabilitare vor fi efectuate de către asocierea formată din firmele botoșănene Elproex SA și Ergo Sistem Igmar SRL.
Constructorii care vor realiza consolidarea seismică și reabilitarea energetică a clădirii „Elena Doamna”, în care va funcționa Serviciul Public Comunitar de Evidența Persoanelor (SPCEP), au primit luni, 22 ianuarie ordinul de începere a lucrărilor.
Reabilitarea clădirii este un proiect foarte important pentru care Consiliul Județean a accesat finanțare europeană din PNRR de peste 800.000 de euro. De asemenea, din bugetul propriu Consiliul Județean Botoșani asigură o cofinanțare de aproximativ 281.000 de lei.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul