Viceprimarul Liviu Miroșeanu (PNL) anunță începerea lucrărilor de modernizare a întregii zone adiacente Podului de la Narcisa (Letea).
„În sfârșit, am scăpat de toate etapele birocratice – foarte multe, să știți – și am semnat Ordinul de începere a lucrărilor pentru modernizarea Zonei Pasajului Letea. Începem cu studiul de fezabilitate – absolut obligatoriu – după care urmează proiectarea și execuția”, a anunțat pe Facebook viceprimarul.
Potrivit edilului, se va moderniza integral întreaga zonă. În locul garajelor existente se va construi o parcare generoasă, pe mai multe niveluri, subteran și suprateran, alei pietonale, locuri de joacă pentru copii, spații de recreere, iar ghenele de gunoi vor dispărea, locul acestora fiind luat de insule ecologice.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul