Construirea noului stadion din Pitești intră în linie dreaptă, după ce s-a soluționat contestațiile și blocajele de la nivelul Companiei Naționale de Investiții, a anunțat primarul Cristian Gentea. În ultima perioadă, vechea arenă a fost dărâmată, recent fiind încheiate lucrările de demolare. Astfel, peste o săptămână, CNI va semna contractul pentru realizarea noului stadion, urmând să înceapă lucrările propriu zise.
CITEȘTE ȘI: EXCLUSIV! CÂND VA AVEA LOC SIMFONIA LALELEOR ÎN ACEST AN?
„Demolarea este încheiată. Am vorbit la CNI, începând de lunea care a trecut este perioada de contestații. Mi s-a spus că nu ar exista motive de contestații. După această perioadă, am înțeles că CNI vrea să semneze contractul” a spus Gentea.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul