Incidentul nefericit a avut loc în noaptea de 8 spre 9 ianuarie. La fața locului s-au prezentat trei echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat care au acționat pentru stingerea unui incendiu manifestat generalizat la o locuință din comuna Sălătrucu. Echipajul SMURD a monitorizat o femeie, în vârstă de aproximativ 68 de ani, care prezenta arsuri la nivelul feței, la mâna stângă, cât și la piciorul stâng. Victima a fost transportată la spital. Incendiul a fost observat și sesizat de către vecini. După spusele acestora, persoana locuia singură. Cauza probabilă de izbucnire a focului a fost un coș de fum deteriorat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul