În această seară, în jurul orei 18:30, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Nadăș.
La locul evenimentului au fost alocate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de Pompieri Ineu cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
La sosirea echipajelor de intervenție incendiul se manifesta violent, prin ardere generalizată la nivelul întregii locuințe, cu degajări mari de fum.
În urma recunoașterii efectuate de pompieri a rezultat o victimă, proprietara casei, o femeie în vârstă de 72 de ani, care a fost evacuata din locuință de către vecini, până la sosirea echipajelor de intervenție. Victima a fost preluată de către echipajul medical și a fost transportată la spital conștientă și cooperantă, prezentând arsuri la nivelul membrelor inferioare.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul