Stiri Ziare Locale Încă un pas greșit în play-off. CFR Cluj a obținut doar o remiză la Sfântu Gheorghe

Clujenii au început bine jocul, cu o mare șansă a lui Bîrligea, care a scăpat singur și a cerut penalty, dar jocul a continuat (3). Replica gazdelor a venit din partea lui Ștefănescu, cel care a trimis un șut puternic pe lângă poartă. Imediat, același Ștefănescu a fost găsit excelent de Kallaku și deschis scorul (9). Răspunsul "feroviarilor" s-a lăsat îndelung așteptat. CFR a găsit greu drumul spre careul advers, deși apărarea covăsneană nu părea cea mai sigură.

În cele din urmă, egalarea a venit, așa cum au obinșuit clujenii, din fază fixă. Deac a centrat din corner, iar Boben a reluat cu capul în plasă (21). În cea de-a doua jumătate a reprizei, jocul a fost unul echilibrat, fără ca vreuna dintre echipe să pună în real pericol poarta adversă. Așadar, scorul pauzei a fost 1-1.…