La Liceul Greco-Catolic „Iuliu Maniu” din Oradea, joi, 25 ianuarie, a fost deschisă Cutia Albă, simbol al colectei comune a cultelor și comunităților creștine din orașul nostru.
La finalul Octavei de Rugăciune pentru Unitatea Creștinilor, care s-a desfășurat la Oradea în perioada 13-21 ianuarie, joi, 25 ianuarie, la Liceul Greco-Catolic „Iuliu Maniu” din Oradea a fost deschisă Cutia Albă.
„Prin Cutia Albă, pe parcursul Săptămânii de Rugăciune pentru Unitate, s-a dorit, în fiecare lăcaș de cult, participarea creștinilor cu gest concret la o activitate caritabilă”, explică Mihaela Caba-Madarasi, din partea Biroului de Presă EGCO.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul