Ilie Bolojan, președintele organizației Bihor a PNL și președinte al Consiliului Județean, neagă, într-o declarație remisă redacției, informațiile publicate miercuri de Digi24.ro, conform cărora el și-ar dori ca partidul să o susțină la prezidențialele din acest an pe Laura Codruța Kovesi și nu pe Nicolae Ciucă. Totodată, Bolojan neagă și că el ar fi liderul grupării ardelene din PNL, susținând că nu deține alte funcții în afară de cele oficiale.
Ilie Bolojan, președintele organizației Bihor a PNL
”1. Președintele organizației județene a unui partid nu poate susține decât candidatul stabilit la nivel național. Doar când PNL își va stabili candidatul vom putea discuta pe cine susține președintele organizației PNL Bihor. 2. În afara acestei funcții, nu ocup alte poziții regionale. Faptul că ai o vechime in partid sau ca ai avut o prestație bună în administrație, îți poate da o anumită credibilitate, dar nu te face liderul nici unei grupări”, se arată în declarația liderului PNL.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul