Victoria bifată de FC Botoșani la debutul lui Bogdan Andone ca principal pe banca tehnică a grupării locale, a avut darul de a readuce optimismul în rândul „roș-alb-albaștrilor”.
Succesul contra ardelenilor, i-a dat din nou „vână” lui Valeriu Iftime, care crede din nou în salvarea echipei de la retrogradare. În același timp, finanțatorul FC-ului a recunoscut public greșelile făcute în vara anului trecut, când „efectiv a pus botul la vrăjelile lui Criotoru”.
„Incredibil. Nu pot să cred. Dumnezeu ne-a ajutat. De data asta, am avut mega inspirație cu Bogdan Andone. FC Botoșani arată ca o echipă cu cap și coadă. Suntem bucuroși, bați CFR Cluj pe care îi bat puțini. Și nu au avut nicio ocazie de gol. Mi s-a părut senzațional. Trebuie să-i dau o primă specială lui Florescu. El are oferte în fiecare zi. Dar am spus că nu pleacă nimeni, facem toate eforturile posibile să rămâne în Liga 1. E o victorie de moral care ne dă speranțe. Sunt atât de bucuros încât nu-mi dau seama dacă a fost un meci de fotbal. Nu am crezut că o să trăiesc așa de mari emoții de la minutul 80. Ce înseamnă jucători cu voință… cât de fraier am fost în vară cu Olinga, Pinson… Asta e”, a declarat Valeriu Iftime după victoria în fața CFR-ului.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul