Horia Popa revine la SR Brașov, însă nu ca fotbalist! Horia Popa (30 de ani) a trecut în vara trecută la Kids Tâmpa, iar încă de la finalul anului trecut mijlocașul a purtat mai multe discuții cu șefii lui SR Brașov. Cele două părți au bătut palma, iar Horia Popa va ocupa un post în conducerea clubului. În vara trecută, Horia Popa pleca de la SR Brașov și alegea să joace pentru Kids Tâmpa. Decizia lui Horia Popa a fost una surprinzătoare și a lăsat multe semne de întrebare ținând cont că fotbalistul renunța la salariile restante pe care le avea de încasat de la SR Brașov. „Horia Popa, fostul căpitan al echipei a înțeles foarte bine perioada dificilă pe care o traversează clubul nostru și a refuzat să încaseze salariul aferent ultimelor trei luni ale sezonului recent încheiat. Clubul SR Brașov dorește pe această cale să îi mulțumească pentru aportul adus și îl asigură că respectul este reciproc. “Sunt în continuare alături de SR Brașov. Mi-aș fi dorit să continui și sezonul acesta, de altfel am propus să joc fără salariu. M-am antrenat în continuare ca să-mi mențin forma sportiva însă am fost nevoit să o fac în cadrul altei echipe. SR Brașov este echipa la care am trăit cele mai mari bucurii și la care mi-aș dori oricând să fac performanță. Mulțumesc tuturor pentru momentele frumoase din toți anii petrecuți aici”, declara Horia Popa într-un comunicat al SR Brașov.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul