Stiri Ziare Locale HC Dunărea Brăila a câștigat la Târgu Jiu cu 32-28
HC Dunărea Brăila a câștigat la Târgu Jiu cu 32-28

Așa cum era de așteptat, HC Dunărea Brăila s-a impus la Târgu Jiu și a încheiat turul campionatului Ligii Florilor pe locul 4, cu 28 de puncte. Meciul cu echipa din Târgu Jiu nu a fost însă unul atât de simplu pentru echipa antrenată de Jan Leslie Lund, care a avut o primă repriză ezitantă, cu o apărare aproape inexistentă, ceea ce a dat posibilitatea gazdelor să intre în avantaj la vestiare, scor 19-18. În repriza a doua Brăila s-a apărat mai agresiv și poarta a mai ajutat un pic, iar la final scorul a fost 28-32.…