Cea mai veche școală din Sectorul 6 va fi demolată, iar în locul ei se va construi o școală mult mai mare și modernă. Proiectul s-ar putea să dureze mai mult timp, pentru că are nevoie de autorizație din partea Primăriei Capitalei.
Primăria Sectorului 6 a anunțat pe pagina de Facebook că Școala 168 din Giulești va fi demolată, având o vechime de 126 de ani. Acolo, în prezent, învață 350 de copii.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul