Iarna a luat din nou pe nepregătite Primăria Bacău. Traficul s-a desfășurat greu nu doar pe arterele secundare, care în mare parte au fost acoperite de gheață și zăpadă, dar și pe cele principale. Materialul antiderapant, care trebuia împrăștiat încă de duminică seară, a lipsit în multe zone din oraș.
Dacă în alți ani Primăria Bacău avea contracte cu mai multe firme de deszăpezire, orașul fiind împărțit în mai multe loturi, acum deszăpezirea este efectuată de firma municipalității, SMUP (Societatea Municipală de Utilități Publice).…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul