Evenimentele zilei de 24 Ianuarie au debutat la Cluj-Napoca la ora 12:00 cu o ceremonie militară și religioasă care a avut loc în zona bustului domnitorului Al. I. Cuza, situat în fața Instituției Prefectului - Județul Cluj.
Printre oficialitățile care au participat la ceremonie s-au numărat: primarul Emil Boc, președintele Consiliului Județean, Alin Tișe. prefectul Clujului, Irina Munteanu, parlamentari clujeni, consilieri locali și județeni.
Manifestările au fost organizate de Primăria și Consiliul local Cluj-Napoca, Instituția Prefectului - Județul Cluj și Divizia 4 Infanterie „Gemina”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul