Stiri Ziare Locale Fotbal: Greșelile din defensivă, aduc Gloriei cea mai usturătoare înfrângere din acest sezon!

Elevii lui Falub au pierdut cu 3-1 (2-0) duelul în fața ocupantei locului secund, Unirea Ungheni. Formația condusă de Florentin Petre a speculat la maxim greșelile din defensiva bistrițeană, în timp ce Gloria, aflată în scădere de formă, și-a creat prea puține ocazii reale de a marca.

Prima repriză a început cum nu se putea mai rău pentru oaspeți, gazdele deschizând scorul în minutul 3. Departe de buturi, Mociu degajează imprecis, balonul ajunge la un adversar, care reia pe spațiul porții înainte ca goalkeeper-ul bistrițean să ajungă la postul său. Două minute mai târziu Martinovici greșește o preluare la mijlocul terenului, mingea ajungând la un fotbalist al gazdelor, incursiunea acestuia, singur spre poartă, fiind în cele din urmă oprită de R. Bălan. În minutul 8, Țegle îl încearcă pe goalkeeper-ul Unirii cu un șut din afara careului, deviat de portarul Ganea în corner. Golul secund al gazdelor apare la mijlocul reprizei. O greșeală de marcaj a lui Mar permite ca mingea să ajungă în careu la Ovidiu Horsia, acesta, dintr-un unghi închis, reușind să-l învingă pe portarul Gloriei. În minutul 32, Țegle împinge o minge în careu lui Ionică, însă șutul acestuia spre poartă este deviat de defensiva mureșeană.…