Stiri Ziare Locale Fotbal: Gloria termină seria de amicaluri cu o victorie în fața adversarei de serie, Avântul Reghin!

Gloria a învins formația antrenată de bistrițeanul Sandu Borș, Avântul Reghin, cu scorul de 5-0 (2-0), oferind celor aproximativ 150 de spectatori prezenți pe stadionul “Jean Pădureanu” un frumos mărțișor de 1 martie.

În minutul 13 o diagonală îl găsește pe Gallo în careul advers, care la scurt timp după preluare este faultat, arbitrul dictând penalty; lovitura de pedeapsă fiind transformată cu succes de Mihalcea. Golul doi survine cu două minute înaintea fluierului de final al primei reprize. Davordzie ajunge cu balonul în careul oaspeților unde “rezolvă” un apărător pentru a-i pasa decisiv lui Vasile Mihai la colțul lung, acesta reluând fără probleme, cu latul, mingea în plasele porții.…