Stiri Ziare Locale Fotbal: Două penalty-uri și un gol din acțiune, aduc victoria Gloriei în prima etapă a play-off-ului!

La capătul unui meci de uzură, presărat cu puține faze de poartă de ambele părți, Gloria își adjudecă victoria în fața celor de la Universitar din Alba-Iulia, cu scorul de 3-0 (2-0). Ambele formații s-au întâlnit din nou, la mai puțin de o săptămână de la ultimul duel direct, partidă în urma căreia albaiulienii și-au câștigat dreptul de accedere în play-off.

Încurajați din tribune de aproximativ 700 de spectatori, elevii lui Falub au avut un debut de meci bun, însă după două goluri marcate în prima jumătate a actului, n-au mai forțat jocul la poarta adversă. În minutul 13 o minge venită din flanc drept ajunge în careu la Banyoi, care reia în plase porții adverse, iar șapte minute mai târziu, același Banyoi este faultat în interiorul suprafeței de pedeapsă, arbitrul dictând primul penalty al întâlnirii. Mihalcea transformă fără probleme și ambele echipe intră la cabine cu tabela afișând 2-0 pentru gazde.…