Școala gimnazială din Vulturu va fi dotată cu echipamente digitale, mobilier și materiale didactice de ultimă generație. La sfârșitul lunii august, primarul Eugen Marius Berbec a semnat cu Ministerul Educației contractul de finanțare pentru modernizarea instituției educaționale din comună.
Proiectul „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a structurilor unității de învațământ preuniversitar din comuna Vulturu, județul Constanța” a obținut finanțare prin Componenta C15 – Educație a Planului Național de Redresare și Reziliență, în cadrul apelului de proiecte „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul