Arădean Florin Purece s-a despărțit în această iarnă de Bruk-Bet Termalica Nieciecza, grupare de mijlocul clasamentului din divizia a doua poloneză și ar vrea să-și continue cariera în România. Mijlocașul de 32 de ani ași-a petrecut Revelionul împreună cu familia, într-o stațiune din Egipt, iar acum și-a reluat pregătirea individuală acasă.
Purece e ofertat de o altă grupare poloneză din eșalonul secund, dar cel puțin deocamdată dă prioritate negocierile cu formațiile din SuperLigă și Liga 2. „Aș vrea să joc în România, să fiu aproape de soție și de băiețelul meu. Cântăresc serios ofertele pe care le am și voi decide în zilele ce urmează”, ne-a mărturisit fotbalistul lansat în fotbalul mare de UTA și campion al României în 2017 cu Viitorul Constanța.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul