Managerul interimar, până în 22 ianuarie 2024, al Spitalului Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș, Florin Crăciun, a fost confirmat ca manager pentru perioada 2024-2028. Singur candidat la conducerea spitalului mureșean, acesta și-a prezentat proiectul în cadrul concursului pentru ocuparea postului de manager.
Proiectul de manageriat a avut titlul Îmbunătățirea performanțelor clinice și financiare ale Spitalului Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș pentru perioada 2024-2028. Florin Crăciun a primit, în urma evaluării, nota finală 9,31, obținută din nota 9,08 pentru proiectul de management și nota 9,54 pentru evaluarea abilităților manageriale. Comisia de jurizare a fost alcătuită din Prof Univ. Dr. Mariana Cornelia Tilinca, președinte al Consiliului de Administrație al Spitalului Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș, Prof. Univ. Dr. Carmen Domnariu, șefa disciplinei de Management Sanitar la Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu și dr. Cătălin Vlad, managerul Institutului Oncologic „Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul