Flavius Moisă este noul coordonator tehnic ale grupelor Elite ale Academiei UTA. Antrenorul în vârstă de 35 se va ocupa de partea tehnică a grupelor U14, U15, U16, U17 și U18. Posesor al Licenței B, tânărul antrenor a mai pregătit în trecut echipele de seniori ale Gloriei Lunca Teuz Cermei și Frontierei Curtici. Din 2014 încoace, a activat la grupele de copii și juniori ale clubului Viitorul Arad, unde a devenit între timp și coordonator tehnic. Ultimele echipe antrenate au fost cele de 2010 și 2011, dar a făcut parte și din staff-ul tehnic al echipei de seniori de la Viitorul, care e campioană de toamnă în Liga a 4-a.“Sunt bucuros ca m-am alăturat Academiei UTA, este o nouă provocare în cariera mea. Consider că am acumulat destul de multă experiență pentru a dezvolta alături de colegi o metodologie unitară de formare a tinerelor talente”, a declarat Flavius Moisă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul