Albert Taielup este un băiețel de 4 ani din Iasi, un suflet plin de curiozitate și speranță, care înfruntă zilnic provocările aduse de autism. Diagnosticat la vârsta de 2 ani, Albert ne învață despre reziliență, curaj și nevoia de suport constant. Mama sa, alături de el în această călătorie, ne dezvăluie cum terapia specializată a fost un far de lumină în dezvoltarea lui.
Autismul nu definește pe Albert, dar îl face să vadă lumea într-un mod unic. Această condiție afectează modul în care interacționează cu lumea și învață. Prin terapii specializate, Albert a făcut progrese remarcabile. Zâmbetul său este dovada că, cu sprijinul potrivit, fiecare obstacol poate fi transformat într-o victorie.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul