După ce reprezentanții AUR au mers la sediul PSD Constanța, cu lumânări, protestând fată de posibilitatea comasării alegerilor, Felix Stroe a transmis un punct de vedere prin intermediul cotidianului Replica. „Când nu te poți remarca prin idei și soluții, atragi atenția prin scandal“, este concluzia liderului PSD Constanța, Felix Stroe.
Felix Stroe
„Chiar dacă protestul AUR din faţa sediului organizației noastre a fost neautorizat, PSD respectă dreptul fiecărui român de a se manifesta. Este greu de înțeles, însă, de ce AUR Constanța având doi senatori și un deputat în Parlamentul României nu a recurs la altă cale, cea a dezbaterilor în comisii, în plen sau a iniţierii unui proiect de lege pe această temă. Pentru acest partid, este mai ușor să ia cu asalt sediul unei formațiuni politice decât să urmeze procedurile parlamentare, interesat fiind de interesele electorale decât de cele ale românilor. Acțiunea AUR din fața sediului Organizație Județene PSD Constanța este definitorie pentru acest partid: când nu te poți face remarcat prin idei și soluții, singura șansă este să atragi atenția prin scandal. PSD consideră că interesul românilor este ca prin comasarea alegerilor să fie reduse cheltuielile. Iar în acest sens acționează democratic, apelând la instrumentele legale atât la nivelul Parlamentului, cât și la cel guvernamental“, a transmis Felix Stroe, președintele Organizației Județene a PSD Constanța.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul