Stiri Ziare Locale FC Botoșani, remiză albă cu echipa lui Hagi pe „Municipal”– VIDEO
FC Botoșani, remiză albă cu echipa lui Hagi pe „Municipal”– VIDEO

Meciul de pe Stadionul Municipal s-a terminat cu scorul de 0 - 0. Și a început cu o întârziere de opt minute întrucât cinci partide s-au desfășurat la aceeași oră, respectiv 20:00.

La Dinamo – UTA Arad au avut loc incidente grave, cu bătăi între suporteri inclusiv pe stadion, ceea ce a amânat începerea tuturor partidelor.

Prima mare ocazie de gol a aparținut echipei botoșănene, care a fost aproape de a deschide scorul prin Kaprof.

Și jucătorii lui Gheorghe Hagi au avut o șansă uriașă de a marca în minutul 19, prin Louis Munteanu. Portarul Ducan are o intervenție salvatoare și astfel tabela rămâne neschimbată.…