Stiri Ziare Locale Farul obține trei puncte vitale pentru play-off în deplasarea de la Sfântu Gheorghe / Hagi: “Am avut noroc” / Marinarii urcă pe 4

Farul Constanța a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0, în etapa 26 din Superligă. “Dina” Grameni a marcat singurul gol al partidei, în minutul 87, după o fază controversată.

În minutul 3, Ștefănescu nu a reușit să deschidă tabela, după ce a ratat o ocazie mare, însă șutul din apropiere a ajuns în brațele lui Buzbuchi. Replica Farului a venit prin Larie, care a trimis mingea în plasa laterală, în urma unui corner executat de Budescu în minutul 35.…