Stiri Ziare Locale Farul Constanța smulge un punct în prelungiri din deplasarea de la FCSB
Farul Constanța smulge un punct în prelungiri din deplasarea de la FCSB

Farul Constanța a smuls un punct din deplasarea de la FCSB cu golul înscris în prelungiri de căpitanul Larie.

După o primă repriză fără goluri, FCSB a deschis scorul după autogolul lui C. Ganea din minutul `55.

Farul Constanța putea egala foarte repede, prin reușita lui Louis Munteanu, însă golul a fost anulat de VAR pentru offside.

După o serie de ocazii ratate de FCSB, marinarii au revenit pe tabelă în minutul 90+5 după un penalty acordat tot în urma analizei VAR. Căpitanul Larie a marcat, iar meciul s-a terminat 1-1, nu înainte ca FCSB să mai rateze o ocazie monumentală în cel de-al zecelea minut de prelungiri.…