Direcția Națională Anticorupție (DNA) a solicitat Primăriei Bacău toate documentele privind asfaltările efectuate de administrația locală în cadrul SMT (Sistemul de Management al Traficului). Ancheta vizează modul în care Primăria a folosit banii europeni pentru asfaltarea străzii Mioriței, deși în proiectul prin care s-au obținut fondurile nu era prevăzută această operațiune.
Asfaltarea integrală de către Primărie a unor străzi considerate în bune condiții de majoritatea băcăuanilor a stârnit mai multe discuții în spațiul public. Este vorba despre Mioriței, Mărășești, Republicii sau Alexandru cel Bun, străzi pe care se află și piste de biciclete. Unii cetățeni, dar și consilieri locali au susținut că banii cheltuiți pentru aceste asfaltări puteau fi folosiți pentru a moderniza străzi fără asfalt.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul