“De când am preluat conducerea filialei argeșene a PNL, m-am preocupat să aduc alături de noi oameni de cea mai bună calitate. Am plăcerea să anunț că, începând de ieri, s-a alăturat echipei noastre liberale un om de excepție, managerul Centrului Județean de Cultură și Arte Argeș, Elena Iagăr. Elena Iagăr este managerul cultural care a pus Argeșul pe harta României. Chiar dacă a fost in subordinea unei conduceri politice de multe ori ostilă noțiunii de cultură și care, de multe ori nu a înțeles că pentru păstrarea identității naționale este nevoie de mult mai mult decât să-ți pui tricoloru-n piept și să te pozezi din când în când în costum popular – poate și ăla împrumutat, doamna manager al Centrului Județean de Cultură și Arte Argeș a demonstrat, cu dăruire și profesionalism, că instituția pe care o conduce poate deveni un etalon național de bune practice”, a declarat președinta PNL Argeș, Alina Gorghiu.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul