Stiri Ziare Locale „Dubla” lui Morariu, insuficientă pentru un rezultat pozitiv al Șimandului în deplasarea din județul Buzău!

După al doilea succes din istoria clubului în Liga 1 la futsal, Șoimii Șimand s-a deplasat, ieri și azi, la Râmnicu Sărat. Evident cei care au călătorit în această dimineață nu puteau fi prea proaspeți și asta s-a simțit în special în prima repriză a duelului cu Luceafărul Buzău, care avea 6-1 la pauză. În actul secund, echipa lui Dani Mărcuș și Dumitru Buruiană a jucat mai bine și tabela s-a oprit la 8-2 pentru teamul din Crâng.

Dan Morariu a marcat ambele goluri ale șimăndanilor, primul în minutul 3, pentru un parțial 1-1 și apoi, în minutul 32, când tabela a arătat 6-2.  Ignat a reușit „tripla” pentru gazde, Bobe și Iacob, „dubla”, iar Poterașu a marcat și el o dată. „Cu toate că la un moment dat a fost 1-1, se poate spune că ne-am dezmorțit destul de greu. Practic, echipa din Buăzu a făcut diferența în prima parte, după care s-a jucat de la egal la egal, cu ocazii multe din partea noastră. În fine, și astăzi am avut o echipă tânără, sunt puțin dezamăgit de unii pe care i-am legitimat, dar nu vin să joace. Nu e nicio problemă, joacă copiii, cresc, sunt mândru de ei”, a spus profesorul Dani Mărcuș, care azi a contat pe: Jasper Laurovics, Dan Morariu, Andrei Trif, Dumitru Buruiană, Daniel Mărcuș, Darius Raul Tomuța, Deian Bătrânuț, Marius Ujoc și Ciprian Balaban.…