Ancheta epidemiologică desfășurată de inspectorii sanitari din Timiș, după ce opt copii mici au fost internați la spital cu botulism, scoate la iveală mai multe cazuri probabile de îmbolnăvire. 10 probe de alimente au fost trimise la București.
Imediat după ce a fost înființată cu privire la faptul că opt copii din aceeași localitate sunt internați la Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș din Timișoara cu simptome de botulism, DSP Timiș a constituit o echipă mixtă de investigare a focarului. Copiii se află în plasament familial.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul