Casele a două familii din localitățile Brăești și Avrămeni au fost amenințate de flăcări astăzi dimineață (n.r. 10 ianuarie a.c.), din cauza coșurilor de fum necurățate de funingine. Evenimentele s-au produs în mai puțin de jumătate de oră. Pompierii din Dorohoi și Săveni au intervenit și au stins flăcările înainte de a se înregistra pagube materiale însemnate.
Pentru evitarea unor incidente similare, ISU Botoșani recomandă respectarea următoarelor reguli:
– curățați periodic coșurile de fum pentru eliminarea depunerilor de funingine care se pot aprinde sau pot obtura canalele de evacuare;…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul