Grigore Mureşan – unul dintre fondatorii echipei Unirea Hereclean – s-a stins din viaţă la vârsta de 70 de ani. A fost trup şi suflet pentru echipa comunală, pentru care a jucat, după care a fost conducător şi delegat, pentru ca în anii ’90 să devină şi arbitru în lotul judeţean. În semn de recunoştinţă pentru tot ce a făcut “Mury” de-a lungul anilor la Unirea Hereclean, conducerea clubului a depus o coroană, dar şi o minge de fotbal
A fost sufletul echipei Unirea Hereclean. Originar din satul Badon, Grigore Mureşan a fost unul dintre fondatorii echipei Unirea Hereclean, care a luat fiinţă în anul în anul 1976. Aproape cinci decenii, “Mury” a fost alături de echipa comunei, la bine şi la rău.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul