Un apel la 112 primit în jurul orei 18.00, ieri, 6 februarie, anunța jandarmii argeșeni despre faptul că doi tineri din județul Dâmbovița, plecați pe munte cu ATV-ul cu intenția de a ajunge în Vf. Leaota s-au rătăcit și solicită ajutorul.
ATV-ul acestora rămăsese înzăpezit, așa că au decis să coboare de pe munte pe jos, însă, din cauza întunericului și a faptului că nu aveau asupra lor echipament specific pentru zona montană, cei doi tineri s-au panicat și au solicitat ajutorul prin apel la 112.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul