La data de 27 decembrie 2023, în jurul orei 16.00, un bărbat de 56 de ani, din Ocna Mureș, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Cisteiu de Mureș, a acroșat un bărbat de 68 de ani și o femeie de 65 de ani, din Ocna Mureș, care se deplasau pe carosabil. În urma accidentului, cei doi pietoni au suferit leziuni corporale și au fost transportați la spital. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat faptul că nu era sub influența băuturilor alcoolice. Cercetările sunt continuate, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul