Doi tineri de 23 și 24 ani din Bihor au fost condamnaţi definitiv la câte 2 ani de detenţie pentru trafic de droguri de risc, după ce au fost prinşi vânzând canabis. Pentru dovedirea celor doi dealeri, procurorii şi poliţiştii Antidrog au organizat o acţiune de prindere în flagrant cu sprijinul unor colaboratori sub acoperire. Sari Levente şi Toro Erik au fost încarceraţi luni de poliţişti.
Cei doi au fost trimişi în judecată anul trecut de procurorii DIICOT Oradea, în urma unei anchete întinse pe mai multe luni, timp în care judecătorii i-au autorizat pe anchetatori să infiltreze în anturajul tinerilor şi colaboratori sub acoperire, în calitate de clienţi.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul