Stiri Ziare Locale Diferența de eșalon și-a spus cuvântul în Pecica – Curtici 5-1, Stupar și Bozian au testat un fost mijlocaș al Dejului!

Progresul Pecica s-a repliat rapid după eșecul (2-3) cu Zalăul și a trecut cu 5-1 de Frontiera Curtici în al doilea amical al săptămânii. Pe terenul din Semlac, divizionara terță a avut 3-0 după nici 25 de minute e joc, utimele două reușite venind spre final.

Totuși, trebuie spus că Frontiera a avut un gol anulat pentru offside, la Sulea, la 0-0, la capătul unei acțiuni frumos lucrate. „Balul” l-a deschis Luca Bodri, cu o „dublă”, în minutele 8 și 17. Mai întâi, atacantul lui Stupar și Bozian beneficiat de o centrare de pe linia de fund a lui Răchită și a marcat din 6 metri, după care a fost pe fază la respingerea portarului Popescu, la șutul lui Ionuț Pop (20 de ani), un mijlocaș de bandă din Sighetu Marmației, care ultima oară a jucat la Unirea Dej. Borcea a făcut apoi 3-0 după ce a scăpat singur cu portarul și l-a executat sec.…