La Colegiul Național „Teodor Neș” din Salonta, Ziua Culturii Române a fost sărbătorită, cu mare bucurie și emoție, atât de elevi cât și de profesori.
Elevii claselor I D, a II-a C și a III-a D, coordonați de profesoarele pentru învățământ primar Sanda Mariana Iga, Adina Mariana Nuțiu și Florica Dehelean au dat viață poeziilor marelui poet, finalizând activitățile din proiectul „Mihai Eminescu - Mai aproape de noi” un proiect derulat în perioada 10 – 15 ianuarie 2024. În cele 5 zile, elevii au aflat multe despre viața marelui Eminescu, despre opera acestuia și despre modul în care a făcut cunoscut în întreaga lume, poporul român. Așa au înțeles că nu este o întâmplare faptul că, în 15 ianuarie e Ziua Culturii Române.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul