Temperaturile scăzute creează probleme nu doar pentru oameni, ci şi pentru animale. Iarna, acestea găsesc mai greu hrană şi chiar apă, în special în cazul celor care trăiesc în oraşe şi sunt obişnuite cu apa de la cişmele, aşa cum este cazul păsărilor.
În multe ţări, oamenii vin în sprijinul acestora şi lasă apă şi hrană care să poată fi consumate uşor şi, astfel, vieţuitoarele să treacă mai uşor peste perioadele geroase. În puţine locuri sprijinul vine chiar din partea autorităţilor şi nici la Braşov municipalitatea nu are asemenea preocupări. Dimpotrivă, oraşul nostru se numără printre cele care îi pedepsesc pe cei care ajută porumbeii.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul