Stiri Ziare Locale De ce a evoluat Pop doar o repriză cu FC U Craiova? „Trebuie să înțeleagă că fotbalul e și fază defensivă” + FOTO

În chiar ziua în care a fost cumpărat de Rapid, Rareș Pop era titular pentru UTA în meciul cu FC Botoșani, terminat la egalitate (2-2) de arădeni. De atunci și până sâmbătă, în 3-2 cu FC U Craiova, mijlocașul de 18 ani a început meciurile ca rezervă, ba chiar contra Rapidului nici nu a fost pe bancă, conform clauzei impuse de giuleșteni.

Chiar înainte de golul de 1-0 al lui Joao Pedro cu oltenii lui Mititelu, Pop l-a încercat pe goal-keeperul advers cu un șut ce ar fi mers sub transversală. Apoi, a mai avut vreo două-trei incursiuni bune, chiar i-a pus mingea pe cap lui Luckassen, dar olandezul a ratat din poziție ideală, însă prima repriză nu s-a terminat bine pentru tânărul fotbalist arădean. Dragu a plecat din zona sa și a ajuns să-l bată pe Iacob cu un șut din unghi.…