Primăria Municipiului Onești anunță că și în acest an tradițional, în zilele de 24 și 31 decembrie 2023, va găzdui evenimentul “Datini și Obiceiuri Strămoșești”. Această inițiativă aduce comunitatea împreună pentru a celebra tradițiile și valorile locale într-un spirit festiv și autentic.
Pe 24 decembrie 2023, începând cu ora 17:00, atmosfera magică va cuprinde Piața Catedralei, unde trupele de colindători vor aduce în inimile celor prezenți vestea Nașterii lui Hristos. Este o ocazie de a pătrunde în spiritul Crăciunului și de a experimenta frumusețea tradițiilor locale transmise din generație în generație.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul