Victoria Felnac și Șoimii Lipova și-au dat întâlnire pentru meci amical pe arena „Momir Dușan” din comuna arădeană din apropierea Aradului. Gazonul bun pentru această dată a angrenat combatantele într-un joc cu un ritm bun, dar nu cu foarte multe ocazii de poartă și un rezultat ce nu supără pe nimeni: 1-1.
Alex Pasăre a deschis scorul pentru VI-FE, în minutul 32, din pasa lui Drîglă, iar lipovanii au egalat în repriza secundă, în minutul 63. Atunci, Adrian Bain a marcat din apropiere, după ce Rusu și Țugulescu au salvat șuturile din apropiere ale lui Chelea. Lasc (în prima parte) și Dancă au mai avut ceva situații, iar de partea cealaltă, „șoimii” doar niște șuturi fără prea mare pericol de la distanță.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul