Stiri Ziare Locale Dacia Unirea Brăila învinsă cu 5-0 de Metalul Buzău, liderul seriei a II-a din Liga a -a

Dacia Unirea Brăila a suferit sâmbătă o înfrângere în meciul susținut în deplasare, cu Metalul Buzău, într-un meci care a contat pentru etapa a 16-a din seria a II-a a Ligii a 3-a la fotbal. Metalul s-a impus cu 5-0 (1-0).

Tinerii jucători de la Dacia Unirea Brăila au făcut o primă repriză foarte bună în meciul cu liderul seriei și pe lângă apărarea care a blocat atacurile gazdelor au avut și câteva situații bune de a marca. Metalul Buzău a reușit să străpungă apărarea brăilenilor în minutul 24, după un corner. Mingea a fost respinsă la 16 metri și după un carambol a ajuns la Ștefan Moraru care a șutat și mingea s-a dus printre toți jucătorii aflați în fața porții în gol, 1-0.…