Brigada 81 Mecanizată „General Grigore Bălan” a celebrat az 105 ani de la înființare și, cu această ocazie, a fost organizată o ceremonie militar-religioasă în cadrul căreia s-a dezvelit bustul Generalului Grigore Bălan, la sediul unității.
La eveniment au fost prezenți Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Andrei alături de un sobor de preoți, foștii comandanți ai unității și ai Batalionului 812 Infanterie, președintele Consiliului Județean, Emil Radu Moldovan, primarul Ioan Turc, prefectul Teofil Cioarbă, cadre militare în rezervă și șefi de instituții.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul