Luni a început recepția lucrărilor la Colegiul Național Mihai Eminescu Buzău, concomitent cu prima prezentare oficială a clădirii, după reabilitare. 4 ani și 8 luni au durat lucrările, o perioadă cu mult peste cea prevăzută în contract, dar acum, în sfârșit, e gata.
Recepția presupune ca o comisie specială să verifice dacă tot ce este prevăzut în proiect se regăsește și pe teren. În paralel, și reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență fac ultimele verificări, astfel încât să poată emite autorizația de securitate la incendiu. Este un proces care va dura câteva zile, dar la finalul căruia ar putea veni și anunțul mult așteptat de elevi și de profesori deopotrivă: că se pot muta în casă nouă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul