După ce Replica a semnalat faptul că fostul secretar al municipiului Constanța, Mirabela Călin, își pregătește bagajele, urmând ca primarul Vergil Chițac să semneze dispoziția de suspendare a contractului, funcționarul și-a luat măsuri de precauție și a înștiințat primăria că, dacă va fi semnată decizia, ar fi una ilegală și va cere daune morale în instanță. Dar cine credeți că a semnat adresa transmisă municipalității? Avocata care o și reprezintă în instanță: Cristina Toxin. Iar dacă numele nu vă spune nimic, vă luminăm noi: este asociația Feliciei Ovanesian. Precizăm că presiunea pe care Călin a încercat s-o pună pe fostul ei șef nu a avut efect pentru că, în cele din urmă, pe 22 ianuarie, Vergil Chițac a semnat dispoziția de suspendare a raportului de serviciu.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul