• chiriașii unui imobil vechi, de pe strada Mihai Eminescu, s-au plâns că, de la începutul lunii ianuarie, operatorul de salubritate nu le-a mai ridicat deșeurile • locatarii celor opt apartamente din clădire și-au depozitat resturile menajere în saci de plastic, pe holul de acces comun, de la parterul imobilui • hol care, zilele trecute, se transformase într-un adevărat focar de infecție • RER Brăila ne-a transmis că s-a ajuns la această situație deoarece, pe tot parcursul anului trecut, locatarii în cauză nu și-au preluat pubelele puse la dispoziție gratuit de firma RER • ”conform prevederilor contractuale, echipele RER nu au dreptul să intre în curțile private pentru a prelua deșeurile, acestea trebuind scoase în afara limitei de proprietate, în pubele inscripționate RER”, au precizat reprezentanții RER • în mod excepțional, gunoaiele de pe holul imobilului respectiv au fost preluate gratuit, luni, 22 ianuarie, pentru eliminarea focarului de infecție • locatarii au fost invitați la sediul RER pentru a-și ridica pubelele la care au dreptul • totodată, operatorul de salubritate a solicitat Primăriei să desemneze un loc pe domeniul public unde aceștia să-și poată scoate pubelele în ziua desemnată pentru colectarea deșeurilor pe strada Mihai Eminescu…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul