Stiri Ziare Locale CSM Săcele, eliminată de Inter Cristian în sferturile Cupei României – Brașov ! Inter Cristian, Colțea Brașov, Chimia Victoria si ACS Hoghiz, în careul de ași al Cupei

CSM Săcele, eliminată de Inter Cristian în sferturile Cupei României – Brașov! Inter Cristian, Colțea Brașov, Chimia Victoria si ACS Hoghiz, în careul de ași al Cupei

Inter Cristian, Colțea Brașov, Chimia Victoria și ACS Hoghiz sunt echipele calificate în semifinalele Cupei României – Brașov. Astăzi s-au disputat meciurile contând pentru sferturile Cupei României, faza județeană. Inter Cristian a câștigat derbiul acestei faze, 1-0 chiar pe terenul liderului Ligii a 4-a Brașov, CSM Săcele. Golul victoriei a fost marcat de Alex Hălăucă în minutul 63. Tot astazi, Colțea Braşov, echipă antrenată de Marian Constantinescu, s-a calificat în semifinale după o victorie la pas cu Săgeata Drăguș, scor 8-0 (Alexandru Păun 3, Gabriel Andron, Seba Dragotă, R. Constantin, Octavian Oprea și David Tinca). În semifinale merge și Chimia Victoria dupa victoria cu 3-1 în meciul cu ACS Hălchiu (Andrei Monea, Denis Șerban, Răzvan Bratu/ Savin Cojocaru). ACS Hoghiz s-a calificat în semifinale fără să joace, după ce AJF Brașov a dezafiliat echipa Cetățenii Ghimbav.…