”La mulți ani, România!La mulți ani, români!
Astăzi, pe 1 Decembrie, ne amintim de curajul strămoșilor noștri și de lupta lor pentru libertate. În toată țara, de la munți la mare, simțim mândria de a fi români. Suntem un popor puternic, cu o istorie plină de curaj. Am dat lumii personalități marcante în muzică, medicină și artă. Ziua de astăzi este despre unitate, tradiții și identitatea noastră. La mulți ani, România și tuturor românilor, oriunde s-ar afla!”Ileana Cristina Dumitrache, deputat PSD Constanța…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul