Un înger păzitor al corectitudinii din sistemul de învățământ ne-a oferit copii ale unor documente din Liceul Dimitrie Leonida din Constanța. E vorba de fotografii cu cataloage și condica de prezență a profesorilor, ce par să indice că anumite cadre didactice își ridică salariile fără să meargă la ore, iar elevii primesc note „din burtă”.
Tema profesorilor care nu ar frecventa orele, apare și într-o sesizare făcută la Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) de către o profesoară din liceu, ba chiar și într-o plângere penală, depusă de aceeași persoană la Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul